Τα Νέα του UNIC2019-04-15T16:59:57+03:00

Τα Νέα του UNIC

Επικεφαλής ΠΟΥ: Θα στηρίξουμε την κυβέρνηση της Κύπρου με κάθε δυνατό τρόπο για την προστασία της υγείας των ανθρώπων του νησιού

Κατά την πρώτη του επίσκεψη στην Κύπρο, ο Δρ. Τέντρος Αντανόμ Γκεμπρεγέσους αναγορεύθηκε σε επίτιμο Διδάκτορα Ιατρικής από την Ιατρική Σχολή του Πανεπιστημίου Λευκωσίας

28 Ιουνίου, 2024|

Τελετές Αποφοίτησης των Σχολών του Πανεπιστημίου Λευκωσίας

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας ανακοινώνει ότι οι τελετές αποφοίτησης των Σχολών του για το ακαδημαϊκό έτος 2023-2024 θα πραγματοποιηθούν από τις 25 Ιουνίου 2024 μέχρι και τις 2 Ιουλίου 2024.

25 Ιουνίου, 2024|

Ημερίδες Ενημέρωσης στην Ελλάδα | Γιατί το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας είναι η ιδανική επιλογή για σπουδές Kτηνιατρικής

Η Κτηνιατρική Σχολή του Πανεπιστημίου Λευκωσίας σας προσκαλεί σε Ημερίδες Ενημέρωσης με θέμα «Γιατί το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας είναι η ιδανική επιλογή για σπουδές Κτηνιατρικής στην Ευρώπη» στην Αθήνα και στην Θεσσαλονίκη.

21 Ιουνίου, 2024|

Ημερίδες Ενημέρωσης στην Ελλάδα | Γιατί το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας είναι η ιδανική επιλογή για σπουδές Ιατρικής

Η Ιατρική Σχολή του Πανεπιστημίου Λευκωσίας σας προσκαλεί σε Ημερίδες Ενημέρωσης με θέμα «Γιατί το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας είναι η ιδανική επιλογή για σπουδές Ιατρικής στην Ευρώπη» στην Αθήνα και στην Θεσσαλονίκη.

21 Ιουνίου, 2024|

Ημερίδες Ενημέρωσης | «Τραπεζική, Λογιστική και Χρηματοοικονομική» και «Δίκαιο της Οικονομίας και των Επιχειρήσεων»

Τα Κοινά-Διαπανεπιστημιακά Εξ Αποστάσεως Μεταπτυχιακά προγράμματα «Τραπεζική, Λογιστική και Χρηματοοικονομική» και «Δίκαιο της Οικονομίας και των Επιχειρήσεων» σας προσκαλούν σε Ημερίδες Ενημέρωσης για ενδιαφερόμενους φοιτητές από Ελλάδα.

21 Ιουνίου, 2024|

Ο Πάνος Εγγλέζος θα αναγορευθεί σε επίτιμο διδάκτορα από την Ιατρική Σχολή του Πανεπιστημίου Λευκωσίας

Η Ιατρική Σχολή του Πανεπιστημίου Λευκωσίας ανακοινώνει ότι θα απονείμει επίτιμο διδακτορικό στον Πάνο Εγγλέζο κατά την επερχόμενη τελετή αποφοίτησης στις 27 Ιουνίου 2024.

20 Ιουνίου, 2024|

Δια Ζώσης Συναντήσεις με το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας στην Κρήτη

Το Γραφείο Ενημέρωσης και Εγγραφών Ελλάδας του Πανεπιστημίου Λευκωσίας ανακοινώνει την έναρξη νέου κύκλου Ημερίδων Ενημέρωσης με ενδιαφερόμενους από Ελλάδα.

19 Ιουνίου, 2024|

Ημερίδες Ενημέρωσης στην Ελλάδα | Γιατί το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας είναι η Ιδανική Επιλογή για Σπουδές στην Ευρώπη

18 Ιουνίου, 2024|

Call for Applications | Doctorate (PhD) in Business Administration

The University of Nicosia announces the opening of one (1) funded position for admission to the Doctorate (PhD) in Business Administration –Department of Digital Innovation, for the Fall Semester 2024.

17 Ιουνίου, 2024|