Δευτέρα 9 Mαρτίου, 2020

COVID-19 – Ενημέρωση: 9 Μαρτίου 2020

Δεν υπάρχουν επιβεβαιωμένα κρούσματα κορωναϊού στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας.
Όπως σημειώθηκε σε προηγούμενες ενημερώσεις, σύμφωνα με τις συστάσεις του Υπουργείου Υγείας, άτομα με συμπτώματα αναπνευστικού προβλήματος / πυρετό και σχετικό ιστορικό ταξιδιών / επαφών, καλούνται να απομονωθούν και να υποβληθούν σε διαγνωστικές εξετάσεις.

Εάν έχετε σχετικά συμπτώματα, παρακαλείστε όπως επικοινωνήσετε τηλεφωνικά είτε με το Κέντρο Πρωτοβάθμιας Φροντίδας του Πανεπιστημίου Λευκωσίας (22 368900) το οποίο λειτουργεί από τις 9:00 π.μ. έως τις 18:00. (Δευτέρα έως Παρασκευή) είτε με τον γιατρό σας για περαιτέρω καθοδήγηση. Διαφορετικά, μπορείτε να επικοινωνήσετε με την 24ωρη τηλεφωνική γραμμή του Υπουργείου Υγείας (1420) ή τον εξουσιοδοτημένο αριθμό ασθενοφόρων (24 887171)

Οι τελευταίες πληροφορίες σχετικά με αυτό το θέμα θα είναι πάντα στο: www.unic.ac.cy/coronavirus. Θα εξετάζουμε και θα επικαιροποιούμε τις οδηγίες σύμφωνα με τις συστάσεις του Υπουργείου Υγείας σε συνεχή βάση.