Podcast σειρά της Νομικής Σχολής υπό τον τίτλο “COVID-19 Newsroom”

Η Νομική Σχολή του Πανεπιστημίου Λευκωσίας, συνεχίζοντας και διευρύνοντας την πρωτοβουλία της για τη δημιουργία σειράς audio και video podcast με τίτλο COVID-19: SoE? (COVID-19: Καθεστώς Εξαίρεσης;), ανακοινώνει σήμερα την έναρξη και μιας ακόμη σειράς σχολιαστικών podcasts, με γενικό τίτλο “COVID-19 Newsroom” και αντικείμενο την ευσύνοπτη και έγκαιρη συζήτηση της νομικής και πολιτικής επικαιρότητας σε ευρύ φάσμα ζητημάτων που απασχολούν το κοινό και σχετίζονται με τις συνέπειες ή τα λαμβανόμενα μέτρα αντιμετώπισης της παρούσας πανδημίας.

Η νέα σειρά θα είναι διαθέσιμη σε οπτικοακουστικό αρχείο μέσω του YouTube Channel της Σχολής και σε ηχητικό αρχείο μέσω του πρώτου portal ολοκληρωμένης νομικής ενημέρωσης στην Κύπρο, «Δικαιοσύνη» και της πλατφόρμας Spotify.