Νέα2022-07-14T22:21:36+03:00

Νέα

Fall 2024 Spanish Course for Beginners – In Partnership with Aula Cervantes de Nicosia

The Department of Languages and Literature, in collaboration with the Centre of Languages at the University of Nicosia and the prestigious Aula Cervantes de Nicosia, is excited to announce the launch of a Spanish language course for beginners this Fall 2024.

Ολοκληρώθηκε η Έκθεση του Τμήματος Αρχιτεκτονικής του Πανεπιστημίου Λευκωσίας

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η Ετήσια Έκθεση του Τμήματος Αρχιτεκτονικής του Πανεπιστημίου Λευκωσίας, συγκεντρώνοντας πλήθος από φοιτητές, καθηγητές, αρχιτέκτονες, καθώς και εκπροσώπους της τοπικής κοινωνίας και των μέσων ενημέρωσης.

Πρόεδρος της Βουλής προς αποφοίτους: «Σας έχουμε απόλυτη ανάγκη ειδικά σήμερα, που τα πάντα αμφισβητούνται»

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας πραγματοποίησε την Τρίτη 2 Ιουλίου 2024 την Τελετή Αποφοίτησης της Σχολής Ανθρωπιστικών Σπουδών και Κοινωνικών Επιστημών στην παρουσία της Προέδρου της Βουλής, κ. Αννίτας Δημητρίου, και ενός από τους πλέον αναγνωρισμένους διεθνώς σχεδιαστές, του Καθηγητή Neville Brody.

Διαγωνισμός | «Υποτροφίες Αριστείας στις Τέχνες»

Το Τμήμα Σχεδιασμού και Πολυμέσων του Πανεπιστημίου Λευκωσίας ανακοινώνει την παραχώρηση τριών (3) υποτροφιών (75%, 50% και 25% αντίστοιχα) για τα δίδακτρα του πρώτου ακαδημαϊκού έτους σπουδών για υποψήφιους φοιτητές με καλλιτεχνικό υπόβαθρο σχετικό με τις Τέχνες, το Σχεδιασμό και τα Πολυμέσα.