Loading Events

Μάθετε για τα προγράμματα σπουδών που σας ενδιαφέρουν και τα πλεονεκτήματα που προσφέρει ένα διεθνώς αναγνωρισμένο Πανεπιστήμιο.

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας και ηStudyNetσας προσκαλούν σε δια ζώσης συναντήσεις στα γραφεία της  StudyNet,34 Αρχιεπισκόπου Μακαρίου Γ’, Πολυκατοικία Χατζηγιάννη, Γραφείο 201 στη Λεμεσό, την Τετάρτη, 24 Ιουλίου 2024, από τις 15:00 μέχρι τις 19:00, κατόπιν διευθέτησης ραντεβού στο τηλέφωνο 25565535.

Στη συνάντηση, θα έχετε την ευκαιρία να συνομιλήσετε με έμπειρους σύμβουλους εισδοχής του Πανεπιστημίου Λευκωσίας και να ενημερωθείτε για τα προγράμματα σπουδών του Πανεπιστημίου, καθώς και για μια σειρά από πλεονεκτήματα που προσφέρει, τα οποία το καθιστούν την ιδανική επιλογή για προπτυχιακές και μεταπτυχιακές σπουδές στην Ευρώπη.

Για περισσότερες πληροφορίες και για διευθέτηση ραντεβού τηλεφωνήστε στο 25565535.

Λάβετε μέρος στην Ημερίδα και μάθετε για:

Το Πανεπιστήμιο δέχεται αιτήσεις για εγγραφές στο Χειμερινό ακαδημαϊκό εξάμηνο 2024, του οποίου τα μαθήματα αρχίζουν στις 30 Σεπτεμβρίου 2024.

Διεθνώς Αναγνωρισμένη Ακαδημαϊκή Αριστεία

#1 σε Κύπρο και Ελλάδα στην κατάταξη THE World University Rankings 2024

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας (UNIC) κατατάσσεται #1 σε Κύπρο και Ελλάδα μαζί με το Πανεπιστήμιο Κύπρου, το Πανεπιστήμιο Κρήτης και το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών, σύμφωνα με την τελευταία έκδοση της κατάταξης Times Higher Education (THE) World University Rankings.

Η κατάταξη THE World University Rankings 2024 κατατάσσει το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας ανάμεσα στα Κορυφαία 501-600 πανεπιστήμια στον κόσμο, και στη θέση #155 στην Ευρωπαϊκή Ένωση.

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας είναι το πλέον διεθνοποιημένο πανεπιστήμιο στην Κύπρο με περισσότερους από 12,500 φοιτητές (εξ αποστάσεως και δια ζώσης), από περισσότερες από 100 χώρες, γεγονός που το καθιστά το μεγαλύτερο σε αριθμό φοιτητών πανεπιστήμιο στην Κύπρο.