News2022-04-18T22:06:46+03:00

UNIC News

University of Nicosia an Official Partner of the Digital Agenda Cyprus Summit 2024 | Digital Democracy

The University of Nicosia is proud to be an Official Partner of this year's Digital Agenda Cyprus Summit, taking place on 9 October 2024, at the Nicosia Municipal Theatre.

September 17th, 2024|

Γιατί να γίνεις Διαιτολόγος, Διατροφολόγος ή Κλινικός Διαιτολόγος;

Η επιλογή της σταδιοδρομίας στον τομέα της διαιτολογίας και διατροφής προσφέρει μια συναρπαστική και φιλόδοξη καριέρα, γεμάτη ευκαιρίες για θετική επιρροή στη ζωή των ανθρώπων.

September 9th, 2024|

UNIC to participate in Inspire 2024 Entrepreneurial Festival as Academic Partner

The University of Nicosia announces its role as the Academic Partner for the Inspire 2024 Cyprus Entrepreneurial Festival, set to take place on October 3-4, 2024, in multiple locations on and around Makarios Avenue, Nicosia.

September 6th, 2024|

Πρόσκληση Ενδιαφέροντος Για Διδακτορικές Σπουδές στον Τομέα της Ενέργειας, Χειμερινό Εξάμηνο 2024

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας και το Εργαστήριο Θαλάσσιας Τεχνολογίας & Άνθρακα (Marine & Carbon Lab) του Πανεπιστημίου Λευκωσίας ανακοινώνουν την προκήρυξη προσκλήσεων για υποβολή ενδιαφέροντος για την πλήρωση δυο (2) θέσεων ερευνητών στον τομέα της ενέργειας.

September 5th, 2024|

Πρόσκληση Υποβολής Αιτήσεων στο Προπτυχιακό Πρόγραμμα (ΒSc) στην Επιστήμη του Αθλητισμού | Φθινόπωρο 2024

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας ανακοινώνει τη διαθεσιμότητα νέων θέσεων για εισδοχή στο Προπτυχιακό Πρόγραμμα (ΒSc) στην Επιστήμη του Αθλητισμού για το χειμερινό εξάμηνο 2024.

September 5th, 2024|

Προσφορά Eιδικότητας στην Αιματολογία από το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας

Το μεταπτυχιακό πρόγραμμα στις Βιοϊατρικές Επιστήμες της Σχολής Επιστημών Ζωής και Υγείας του Πανεπιστημίου Λευκωσίας ανακοινώνει την έναρξη την νέας εξειδίκευσης στον τομέα της Αιματολογίας από τον Σεπτέμβριο του 2024.

September 4th, 2024|

Learning Innovations Summit- To κορυφαίο συνέδριο για τον ψηφιακό μετασχηματισμό της εκπαίδευσης στην Κύπρο

To Learning Innovations Summit (LIS), θα πραγματοποιηθεί στις 13 και 14 Σεπτεμβρίου στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας.

September 3rd, 2024|

Υποτροφίες για σπουδές σε κλάδους σχετικούς με τους υδρογονάνθρακες, τις ανανεώσιμες πηγές ενέργειας (ΑΠΕ) και την ενεργειακή μετάβαση

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας προσκαλεί τους ενδιαφερόμενους να υποβάλουν αίτηση εισδοχής μέχρι τη Δευτέρα, 16 Σεπτεμβρίου 2024.

August 28th, 2024|